Nagrody i jury

Nagrody


Nagroda Grand Prix dla najlepszego filmu zagranicznego w wysokości 1000 EUR:
Zostanie przyznana w wyniku decyzji Jury Festiwalu najlepszemu obrazowi Festiwalu prezentowanemu w sekcji konkursowej.

Nagroda Grand Prix dla filmu polskiego w wysokości 5000 PLN:
Zostanie przyznana w wyniku decyzji Jury Festiwalu najlepszemu obrazowi Festiwalu prezentowanemu w sekcji konkursowej.
Fundatorem nagrody jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagroda Specjalna dla najlepszego filmu na online w wysokości 1000 EUR:
Zostanie przyznana w wyniku decyzji Jury Festiwalowe najlepszemu obrazowi prezentowanemu online, na platformie VOD.pl.

Jury


Mgr Anita Budziszewska

– pracownik Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Dydaktyka i zainteresowania badawcze to szeroko pojęta kultura i czynniki kulturowe w prawie międzynarodowym i stosunkach międzynarodowych.

Dr Iwona Wyciechowska

– adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Była Pełnomocnikiem Rektor UW ds. Akademickiego Radia Kampus oraz członkiem Rady Programowej tego radia, a następnie przewodniczącą Rady Programowej. Po zdaniu egzaminu na kartę mikrofonową, została współpracownikiem Polskiego Radia.

Krzysztof Kopytko

– prawnik, dyplomata, w latach 2013 – 2017 dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie, wcześniej zajmował się (także jako wykładowca) między innymi prawami człowieka, dyplomacja publiczną, dużymi, wielostronnymi projektami w dziedzinie kultury.

Marcin Radomski

– dziennikarz, krytyk filmowy. Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował również Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie i dziennikarstwo filmowe w Collegium Civitas. Robi wywiady, pisze o polskim i zagranicznym kinie, prowadzi spotkania na festiwalach filmowych, relacjonuje festiwale w Berlinie i Cannes.


Adam Rostkowski

– dziennikarz filmowy i selekcjoner Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Na co dzień pracownik organizacji humanitarnych oraz fotograf w UNICEF.

Aneta Sałajczyk

– pracownik Fundacji HumanDOC, z wykształcenia socjolog zajmująca się wizualnymi przejawami działań społecznych, z Fundacją realizuje projekty z zakresu edukacji globalnej i współpracy rozwojowej. Pracuje przy produkcji reportaży i filmów dokumentalnych.